Dolnośląskie – 8mln dla Lubina

Dolnośląskie – 8mln dla Lubina

Prawie 8 mln zł otrzyma Powiat Lubiński na budowę placówki opiekuńczo – wychowawczej dla dzieci. Umowy o dofinansowaniu w sumie dwóch projektów, na 3,7 mln zł oraz 4,2 mln zł, podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz starosta Lubiński Adam Myrda i wicestarosta Damian Stawikowski.

Jedne z projektów dotyczy budowy nowej placówki opiekuńczo–wychowawczej przy ul. Bilińskiego. Dom będzie wzniesiony z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii  energooszczędnych. Pozwoli to na obniżenie zużycia zasobów gazu, wody czy prądu, co wpłynie na obniżenie kosztów utrzymania obiektu. Ograniczy także emisji CO2, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko.
Budynek o powierzchni 500 m2 będzie miał 2 pietra, będzie w nim pięć pokoi dwuosobowych oraz cztery pokoje jednoosobowe, pokój dla opiekuna, trzy łazienki, przestronna kuchnia, salon, świetlica oraz sala do ćwiczeń.

Drugi projekt, czyli inwestycja przy ul. Budziszyńskiej ma na celu poprawę warunków mieszkalnych. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb wychowanków oraz personelu. Nie będzie w nim barier architektonicznych. Wyposażony zostanie również w nowoczesne urządzenia i sprzęty. Ten projekt przewiduje także realizację prac związanych z zagospodarowaniem terenu  placówki  przy ul. Wierzbowej w Lubinie.

„Realizacja obu projektów z pewnością wpłynie na warunki w jakich żyć i rozwijać się będą młodzi ludzie, którzy w wyniku różnych życiowych scenariuszy trafiają do placówek opiekuńczo – wychowawczych w Lubinie. I nam i starostwu zależy na tym, by przebywały w warunkach, które jak najbardziej przypominają prawdziwy dom rodzinny – podsumowuje dzisiejsze wydarzenie marszałek Cezary Przybylski.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *